logo

Kurşunlu Kaplıcaları-Salihli-Manisa

Kurşunlu Kaplıcaları-Salihli-Manisa

Manisa’ya 71 km, Salihli’ye 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kaplıcalara İzmir-Ankara yolundan güneye doğru devam eden 2 km’lik bir yolla ulaşılmaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 111 m’dir

Kaplıca ülkemizde birinci derecede önemli ve öncelikli termal sular arasında bulunmaktadır. Kalsiyum sülfatlı, bikarbonatlı, sülfatlı ve hidrojen sülfürlü suların ph değeri 5.8, sıcaklığı 43 ile 91 (çıkış sıcaklığı:110)  derece arasında değişen 5 kaynaktan sağlanmaktadır.

 Kaplıcadan banyo ve içme kürü olarak yararlanılabilmektedir. Termal sular Kurşunlu Kaplıcaları romatizma, cilt ve kadın hastalıkları, nefrit-nevralji, böbrek rahatsızlıkları, solunum yolu hastalıkları, sinirsel hastalıklar ile ameliyat sonrası eklem ve kireçlenme rahatsızlıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi olarak olumlu etkiler yaratmaktadır.

Kaplıca çevresi, çevre düzenlemesi yapılarak bir park haline dönüştürülmüş ve günübirlik piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Kurşunlu Kaplıcalarının sahibi ve işletmecisi Salihli Belediyesi’ dir.

İki, üç ve beş yataklı olmak üzere üç tip ev seçeneği bulunan tesis, toplam 86 ev 270 yatak kapasiteli olup, restoran, kafeterya, çay bahçesi, fırın, bakkal, kasap ve manav gibi imkanları mevcuttur. Görevli doktor, fizyoterapist ve sağlık memurunun da bulunduğu tesiste, konaklama imkanı olmayanların da günübirlik yararlanabileceği iki kapalı yüzme havuzu, 8 jakuzili banyo ve saatlik hizmet veren 2 adet sauna ve fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi bulunmaktadır.

Salihli ilçe merkezine yakınlığı ve ormanla iç içe konumuyla şehrin stresi ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere şifa kaynağı durumundadır. Kurşunlu Çayı vadisi içinde yer alan tesisler konumu, yeşil dokusu ve manzarası nedeniyle, kaplıca özelliğinin yanı sıra piknik ve günübirlik kullanım amacıyla da rağbet görmektedir.

Tesiste Covid-19 tedbirleri kapsamında düzenli olarak ilaçlama, temizleme ve dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. TSE’den ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almıştır.

ADRES: Bahçecik Köyü  Salihli-MANİSA

TELEFON : 0.236.712 50 00 (pbx)

0.530.776 94 42

KAYNAKLAR:

manisa.ktb.gov.tr/

saglikciyizbiz.com

salihlitso.org.tr/

21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?