logo

Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Tekrar merhaba,

Cografyamvehayat.com sitesi 2005 yılında ‘’Coğrafya Hayattır’’ sloganı ile yayınına başlamıştı. Uzun bir aradan sonra gelişen teknolojiye uygun olarak mobil versiyonu dahil olmak üzere tüm yapısı ve içeriği güncellenmiş olup www.cografyaogretmeni.com  olarak tekrar karşınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Bu çalışmayı başlatmamızda meslektaşlarımıza ait çeşitli sitelerin bizi motive ettiğini, bu anlamda tamamen amatör bir ruhla hareket ettiğimizi vurgulamak istiyoruz. Bu site hiçbir şekilde yayında bulunan coğrafya içerikli diğer sitelerle yarışmak gibi bir hedefe sahip değildir. Amacımız bilgi paylaşımı konusunda küçük bir katkı sunmaktır.

 

Sitemizde coğrafya bilimine ait konu ve dokümanlar yer almaktadır. Çeşitli eserlerden yararlanılarak coğrafya dersi gören öğrencilerimizin ve bu konuya ilgi duyan kişilerin faydalanabilecekleri bir şekilde donatılmıştır. Elden geldiğince ilgili bölümlerde yararlanılan kaynakların belirtilmesine özen gösterilmiştir. Bu eserlerin ortaya çıkmasını sağlayan ve coğrafya biliminin gelişmesine katkıda bulunan değerli hocalarımıza ve meslektaşlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

 

24 yıldır coğrafya öğretmeni olarak ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yaptık. Bu süreçte özel ve resmi kurumlarda çalıştık. Bu süreçte elde ettiğimiz deneyim ve birikimlerden yararlanarak 2016 yılında ‘’Tüm Sınavlara Hazırlıkta Türkiye Coğrafyası’’ adlı kitabı yayınladık.

 

Turgutlu’da yetişmiş insanları tanıttığımız ‘’Kasaba’da İz Bırakanlar’’ adlı kitabımız Turgutlu Ticaret Borsası tarafından yayınlandı.

 

Tüm bölümlere ilişkin olarak görüş öneri ve belirlenen eksikliklerin ziyaretçi defteri kullanılarak tarafımıza bildirilmesi bizi mutlu edecektir. Sitemiz bu öneri ve istekler doğrultusunda geliştirilmeye çalışılacaktır.

 

Bu sitenin oluşmasında büyük bir özveri ile çalışan ve sitemizin ilk teknik yapısını meydana getiren, İngilizce öğretmeni değerli arkadaşlarımız başta Mustafa EBECEK olmak üzere, bilgisayar öğretmeni Ali KAYA’ya, bizi bu çalışma boyunca destekleyen, Sevim ve Muammer GÖKÇE’ye fikirleri ve dökümanları ile bize katkıda bulunan öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm öğrencilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Yararlı olması dileğiyle…

Engin OK

Coğrafya Öğretmeni

1971 yılında Erzurum’un Pasinler ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini İzmir’de tamamladı. (İlkokulu Küçük Çiğli İlkokulu, orta ve lise öğretimini İzmir Büyük Çiğli Lisesi).

1994 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu.

Görev yaptığı okullar (sırasıyla): Yaylımlı Köyü İlkokulu Aşkale (Erzurum), Aşkale Lisesi Aşkale (Erzurum), Besime Işıldak İlköğretim Okulu Turgutlu (Manisa) ve Atatürk İlköğretim Okulu Turgutlu (Manisa). Halen Turgutlu Lisesi’nde Coğrafya Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Askerliğini Kırklareli’de kısa dönem olarak tamamladı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Sevda OK

Coğrafya Öğretmeni

1973 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamladı. (İlkokul: Boztepe İlkokulu, ortaokul: Şehit Nuri Pamir ortaokulu ve lise öğretimi: Ankara Ticaret Lisesi).

1994 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu.

Görev yaptığı okullar (sırasıyla): Yaylımlı Köyü İlkokulu Aşkale (Erzurum),  İnkılap İlköğretim Okulu Aşkale (Erzurum) ve Turgutlu Lisesi Turgutlu (Manisa). Halen Turgutlu Lisesi Coğrafya Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

BENZER HABERLER